Ostatecznie to, jak daleko zajdziesz w życiu, zależy od chęci pomocy młodym, szacunku dla osób starszych, czułości w przypadku zranienia, wspierania wysiłków i cierpliwości w stosunku do słabszych lub silniejszych niż większość. Tu nie pasuje naprawa pomp, to nie przykład, a fundament do tego, abyś mógł stać się tym kim naprawdę jesteś.

Zacznij od prawdy.
Zaufanie jest podstawą wszelkiej zdrowej komunikacji, a kiedy zaufanie zostaje złamane, potrzeba dużo czasu i zaangażowania ze strony obu zaangażowanych stron, aby je naprawić i wyleczyć. Kluczową rzeczą do zapamiętania jest to, że sekrety mogą być tak samo podstępne, jak otwarte kłamstwo.

Zbyt często Andżela i ja słyszymy, jak studenci mówią coś w rodzaju: „Nie powiedziałem mu, ale też nie kłamałem”. To stwierdzenie jest sprzecznością, ponieważ zaniedbania są kłamstwami. Jeśli zaciekasz swoje ślady lub w jakikolwiek sposób ukrywasz prawdę, to tylko kwestia czasu, zanim prawda wyjdzie na jaw, a zaufanie do związku całkowicie się załamie. Dlatego zawsze mów prawdę otwarcie i uprzejmie.