Kiedy zwracamy na siebie uwagę, tchniemy w siebie nowe życie. Dzięki częstej uwadze i uczuciu nasze relacje rozkwitają, a my jako jednostki stajemy się mądrzejsi i silniejsi. Pomagamy leczyć nawzajem rany i wspieramy się w rozwoju. Więc daj komuś prezent z SIEBIE – swój czas, niepodzielną uwagę i życzliwość.

Zacznij dawać większe uznanie i pochwały (publicznie). Wycieczka na serwis laptopów? Zamiast chaotycznie tłumaczyć serwisantowi jak bardzo zależy ci na danych, i że potrzebujesz to na teraz. Po prostu się uspokój, bądź miły i uprzejmy.
W miarę możliwości szczerze chwal. Może to być trudne, ale jest to potężny akt. Zacznij dostrzegać, co lubisz w innych i mów. Docenianie tego, jak niesamowici są ludzie wokół ciebie, jest niezwykle satysfakcjonujące. To inwestycja, która nic Ciebie nie kosztuje, a zyski mogą być zdumiewające. Nie tylko poczują się wzmocnieni, ale także to, co dzieje się wokół. Prędzej czy później ludzie, którym kibicujesz, również zaczną kibicować tobie.

Na koniec pamiętaj o przestrzeganiu zasady: „Chwalcie publicznie, karajcie prywatnie”. Nigdy publicznie nie wyśmiewaj się z kogoś, jeśli masz możliwość tego nie robić. Jeśli kogoś nie rozumiesz, zadawaj pytania. Jeśli się z nimi nie zgadzasz, powiedz im z szacunkiem. Ale nie oceniaj ich za plecami do wszystkich innych.